ବିକାଶ ଦୁବେ ସନ୍ନି ଦେଓଲଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଅର୍ଜୁନ ପଣ୍ଡିତ’ର ଜଣେ ପ୍ରଶଂସକ ଥିଲେ, ଯାହା ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ’ ପଣ୍ଡିତଜୀ ‘ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା…

ଆଜି 10 ଜୁଲାଇରେ ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ କାନପୁରରେ ଆଠ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ବିକାଶ ଦୁବେଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଆଜି ୟୁପି ଏସଟିଏଫ ଦଳ ଉଜନଙ୍କୁ ଗମନାଗମନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇ କାନପୁରକୁ ନେଇ ଯାଉଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ସକାଳ ସାଢେ ୬ ଟା ବେଳେ କନଭେନର ଏକ କାର ସହରଠାରୁ 17 କିଲୋମିଟର ଓଲଟି ପଡିଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଖସିଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇ ପ୍ରତିଶୋଧ ପରାୟଣ ହୋଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ସହ ଜଡିତ କିଛି ଜିନିଷ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ବାହାରକୁ ଆସୁଛି | ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଅଭିନେତା ସନ୍ନି ଦେଓଲଙ୍କ 1999 ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ‘ଅର୍ଜୁନ ପଣ୍ଡିତ’ରେ ବିକାଶ ଦୁବେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ।

ବିକାଶ ଦୁବେ ଅର୍ଜୁନ ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ଜଣେ ପ୍ରଶଂସକ ଥିଲେ -କହିରଖୁ ଯେ ବିକାଶ ଫିଲ୍ମ ‘ଅର୍ଜୁନ ପଣ୍ଡିତ’କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତାଙ୍କ ଉପରେ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ରାଜନୈତିକ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ପୋଲିସ୍ ମଧ୍ୟରେ ‘ପଣ୍ଡିତଜୀ’ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ପରିଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ଅର୍ଜୁନ ପଣ୍ଡିତ ଫିଲ୍ମକୁ 10 ରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖିଥିଲେ। ସେ ନିଜେ ଫିଲ୍ମର ଚରିତ୍ର ପରି ପଣ୍ଡିତ ବୋଲି କହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ଏପରିକି ସେ ନିଜକୁ ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପଣ୍ଡିତ ଭାବରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରୁଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ସନ୍ନି ଦେଓଲଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିଲା ​​| ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସନ୍ନି ଦେଓଲଙ୍କୁ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଚରିତ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​ଯିଏ ପ୍ରେମରେ ପ୍ରତାରିତ ହେବା ପରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ହୋଇଯାଏ | ବିକାଶ ବୋଧହୁଏ ନିଜକୁ ଏହି ପ୍ରତିଛବିରେ ଦେଖିଥିଲେ | ଏହି କାରଣରୁ ଯେତେବେଳେ ବିକାଶ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଡାକନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜକୁ ପଣ୍ଡିତ ଭାବରେ ପରିଚିତ କରିବେ।

ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ବିକାଶ ଦୁବେ କାନପୁରର ବିକାରୁ ଗାଁରେ CO ସମେତ ଆଠ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ 25 ଲକ୍ଷ ପୁରସ୍କାର ରଖାଯାଇଥିଲା। ପୋଲିସ ହତ୍ୟା ପରେ ପଳାଇଥିବା ବିକାଶ ଦୁବେଙ୍କୁ ଜୁଲାଇ 9 ରେ ଉଜନର ମହାକଲ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଏସଟିଏଫର ଏକ ଟିମ୍ ତାଙ୍କୁ ଉଜନରୁ କାନପୁରକୁ ନେଇ ଯାଉଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ସହରଠାରୁ 17 କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଟ୍ରେନଟି ଓଲଟି ପଡିଥିଲା।

ଗାଡିଟିକୁ ଓଲଟାଇବା ପରେ ବିକାଶ ଦୁବେ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ସେ ପୋଲିସର ଅସ୍ତ୍ର ଛଡ଼ାଇ ଖସିଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲା। ସେ ଛାତିରେ ଗୋଟିଏ ଏବଂ ଅଣ୍ଟାରେ ଗୋଟିଏ ଗୁଳି ପାଇଥିଲେ। ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରନ୍ତୁ ଯେ ଉଜନରୁ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବିକାଶ ଦୁବେଙ୍କୁ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ୟୁପି ଏସଟିଏଫ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲା।

ଏହି ଘଟଣାରେ କିଛି ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ ନବାବଗଞ୍ଜ ରାମକାନ୍ତ ପାଚରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିକାଶ ତାଙ୍କ ପିସ୍ତଲ ଛଡ଼ାଇ ଖସିଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ବିକାଶ ଦୁବେଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ତାଙ୍କ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥା ହେବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ବିକାଶ ଦୁବେଙ୍କ ନିକଟତର ବିବେଚିତ ପ୍ରଭାସ ମିଶ୍ର ଏବଂ ଅମର ଦୁବେଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *