ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ହୋଇଥାନ୍ତି ଏକନମ୍ବରର ଡରୁଆ, ବିପଦ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଓଲଟା ପାଦରେ ଫେରିଯାନ୍ତି

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯେବେ କୌଣସି ବିପଦ ଆଗକୁ ଆସିଥାଏ ତ ତାହାର ସମ୍ମୁଖୀନ ଦୁଇ ପ୍ରକାରରେ କରାଯାଇପାରେ । ପ୍ରଥମ ସେହି ବିପଦର ସାମନାରେ ଠିଆ ହୋଇ ଗର୍ବର ସହିତ ତାହାର ମୁକାବିଲା କରିବା ଓ ଦ୍ଵିତୀୟ ବିପଦକୁ ଡରି ପଛକୁ ହଟିଯିବା ଓ ପଳେଇଯିବା। ଏହି ଯେଉଁ ଦ୍ଵିତୀୟ କିସମର ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ସମାଜରେ ‘ଡରୁଆ’ ନାମରେ ସମ୍ବୋଧନ କରାଯାଏ । ଏହି ଲୋକମାନେ ବିପଦ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ହାର ମାନିଯାନ୍ତି ଓ କୌଣସି ବିବାଦରେ ପଡିବା ବଦଳରେ ସେଠାରୁ ପଳେଇବା ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଅନେକ ସୁଯୋଗରେ ଏହି ଭୟାଳୁ ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆସିଥାଏ। ଉଦାହରଣ ନିମନ୍ତେ ଯଦି ଆଗରେ କୌଣସି ବିପଦ ଆମ ଶକ୍ତି ଭିତରେ ନାହିଁ ଓ ଏଥିରେ ଆମର ଜୀବନ ଯିବାର ଭୟ ରହିଛି ତେବେ ଏହିସମୟରେ ଡରୁଆ ହେବାରେ ହିଁ ବୁଦ୍ଧିମାନୀ ଥାଏ ।

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ହୋଇଥାନ୍ତି ଭୟାଳୁ

କର୍କଟ ରାଶି: ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଠାରେ ବାହାଦୁରି ନାମକ ଜିନିଷ ନାହିଁ ସମାନ ଥାଏ। ଏମାନେ ନିଜର ଜୀବନରେ ସରଳ ଭାବରେ ବଞ୍ଚିବା ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଏମାନେ ବାହାଦୁରି ଦେଖାଇ ପଙ୍ଗା ନେବା କିମ୍ବା କୌଣସି ବିପଦରେ ପଡିବାର ସଉକ ନଥାଏ। ଏମାନେ ଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ ଭାବିଚିନ୍ତି ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତି ଯଦ୍ୱାରା ଅଜାଣତରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ବଡ ବିପଦରେ ନପଡିଯିବେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଓ ଚତୁର ହୋଇଥାନ୍ତି ଏଥିପାଇଁ ବିପଦକୁ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାପାଇଁ ବାହାଦୁରି ଅପେକ୍ଷା ନିଜର ଚାଲକିର ବ୍ୟବହାର କରିବା ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ।

କନ୍ୟା ରାଶି: ଏହି ରାଶିର ଲୋକ ପୋକ ଜୋକ ମୂଷା ଅସରପା ପ୍ରଭୃତି ଜୀବଙ୍କୁ ବହୁତ ଡରନ୍ତି। ଯଦି ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସି ଜୀବ ଭୁଲରେ ବି ଏମାନଙ୍କ ଆଖପାଖରେ ଆସିଯାଏ ତ ଏମାନେ ଭୟରେ ବେକାବୁ ହୋଇଯାନ୍ତି ଓ ଚିଲ୍ଲେଇବାରେ ଲାଗନ୍ତି। ଜୀବ ଜନ୍ତୁଙ୍କ ବ୍ୟତିତ ଏମାନେ ଅନ୍ଧାର ଓ ଭୁତପ୍ରେତଙ୍କ କଥାକାହାଣୀକୁ ମଧ୍ୟ ଭୟ କରନ୍ତି। ଏହି ରାଶିର ଲୋକ ଭୟ ସମୟରେ ଅନ୍ୟ କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସାହାରା ନେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି: ଏହି ରାଶିର ଲୋକ କୌଣସି ବି ବିପଦରେ ପଡିବାରୁ ବଞ୍ଚିବାର ପ୍ରଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କୁ ନିଜର ଆନନ୍ଦମୟ ଜୀବନ ଏତେ ପ୍ରିୟ ହୋଇଥାଏ ଯେ ଏମାନଙ୍କୁ ଏହାର ଅଭ୍ୟାସ ହୋଇଯାଇଥାଏ। ଏମିତିରେ ଅଳ୍ପ ବିପଦ ଆସିବାରେ ମଧ୍ୟ ଏମାନେ ଭୟ କରିଯାଆନ୍ତି ଓ ଏମାନଙ୍କ ମନରେ ନକରାତ୍ମକ ଜିନିଷ ଘର କରିବାରେ ଲାଗେ। ଭୟ କାରଣରୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଏମାନେ ନିର୍ବୋଧ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରିଦିଅନ୍ତି । ଭୟ ଏହାଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୁର୍ବଳତା ଅଟେ। ଯାହାର ଲାଭ ଅନ୍ୟ ଲୋକମାନେ ସମୟ ସମୟରେ ଉଠାନ୍ତି ।

इस राशि के लोग होते हैं एक नंबर के डरपोक, मुसीबत आने पर भागते हैं उल्टे पैर

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *