ଖେଳିବା ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଲା, ପ୍ରେସର କୁକରରେ ଫସି ରହିଥିବା ଛୁଆର ମୁଣ୍ଡ, ଜାଣନ୍ତୁ ତା’ପରେ କ’ଣ ହେଲା?

ଗୁଜୁରାଟର ଭବନଗରରେ ଏକ ଝିଅ ସହିତ ଏକ କ୍ରୀଡା ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଘରେ ଖେଳିବାବେଳେ ଏକ ବର୍ଷର ଝିଅର ମୁଣ୍ଡ ପ୍ରେସର କୁକରରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା | ପିଲାଟି ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ କାଢ଼ିବାରେ ବିଫଳ ହେବା ପରେ ଅଭିଭାବକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ଡାକ୍ତରମାନେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପରେ ହାଣ୍ଡି କଟରକୁ ଡାକିବା ପରେ ମିଶନ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା।ପିଲାଟି ଏକ ବର୍ଷର ଅଟେ | ପରିବାର ଲୋକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳିବାବେଳେ ସେ କୁକରକୁ ହେଲମେଟ ତିଆରି କରି ତା ’ଭିତରେ ମୁଣ୍ଡ ରଖିଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ଏହି ଘଟଣାରେ ପ୍ରଥମେ ପରିବାର ଝିଅର ମୁଣ୍ଡ କାଢ଼ିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ସଫଳତା ପାଇବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସାର୍ ଚା ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା।

ଅର୍ଥୋପେଡିକ୍ ଠାରୁ ଶିଶୁ ବିଭାଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଡାକ୍ତର ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଶିଶୁର ମୁଣ୍ଡ କାଢ଼ିବରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ | କ୍ଳାନ୍ତ ହୋଇ ଡାକ୍ତରମାନେ ଏକ ହାଣ୍ଡି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଡାକିଲେ ଯିଏ କଟର ସାହାଯ୍ୟରେ କୁକରକୁ କାଟି ଶିଶୁଟିର ମୁଣ୍ଡ ବାହାର କରିଥିଲେ।

ହସ୍ପିଟାଲର ପ୍ରଶାସକ ହାର୍ଦିକ ଗାଥାନି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପୁରା ପ୍ରୟାସରେ ଝିଅଟି ଆଘାତ ପାଇ କପାଳ ଫୁଲି ଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଝିଅଟିକୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣରେ ରଖାଯାଇଛି। ଏହା ଦେଖାଯିବ ଯେ ମସ୍ତିଷ୍କ କିମ୍ବା ମେରୁଦଣ୍ଡରେ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ | ସଂଶୋଧନ କରାଗଲେ ଝିଅକୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *